Tudulinna Põhikooli õpilased on osalenud keskkonnateadlikkust arendavates ja toetavates programmides alates 2009.aastast.

Seekordne õppekäik viis meid 10.jaanuaril 2014.aastal Setomaale, et teha üks tore räätsamatk Meenikunno rabas. Talvine käik oli võetud ette sooviga uurida ja vaadelda märke loomade elutegevusest talvel, sealhulgas jälgi lumel. Kahjuks mängis ilmataat vingerpussi ning meil tuli  räätsadega tatsata läbi vesise raba. Räätsad ehk lumekingad pidid tegema rabas liikumise lihtsamaks, kuid meil võttis pisut aega harjuda, et üldse jalga jala ette tõsta.

Vaatamata lumepuudusele nägime mägra rajatud käike, rähni sepikoda, metssea „küntud“ lapikest maad, rebase kraapimisjälgi ning metsanotsu fekaale. Saime teada, et langatuslehtrist voolab Meenikunno põhjaveekihtidesse soovesi. Langatuslehter annab ka märku, kui märg on raba. Meie matka ajal oli langatuslehter peaaegu ääreni vett täis.

Õppekäigust jäi mälestuseks palju toredaid fotosid, millest 5.-9.klassi õpilased tegid näituse. Algklasside lapsed meisterdasid mängu „Jäljed lumel“, mis aitab loomade jälgi paremini meelde jätta.